نشریه علمی- پژوهشی زراعت و فناوری زعفران، آمادگی دارد تا دستاوردهای پژوهشی محققان در زمینه‌های مرتبط با زعفران را در قالب مقالات علمی منتشر کند.

نشریه زراعت و فناوری زعفران مجله علمی- پژوهشی است که به زبان فارسی با چکیده انگلیسی چاپ می‌شود.

ابتدا مقاله ­ها توسط سردبیر مجله بررسی می گردند، مقاله ­هایی که متناسب با اهداف و حوزه موضوعی مجله باشند و استانداردهای علمی و ویرایشی مجله را بالا ببرند جهت بررسی اعضا هیأت تحریریه مطرح می­گردند.

هیأت تحریریه پس از دریافت مقالات اقدام به بررسی مقاله از لحاظ ساختاری و موضوعی می‌نماید و چنانچه مقاله مورد تایید باشد، برای داوری ارسال می‌شود. داوری در این مجله به صورت دوسرکور (Double blind review)ابه طور متوسط در هشت هفته انجام می‌شود.

برای جلوگیری از سرقت علمی برای مشابهت یابی مقالات از سامانه مشابه یاب متون علمی همیاب استفاده می شود.

مجله زراعت و فناوری زعفران بابت داوری و چاپ هیچ هزینه ای از نویسندگان دریافت نمی­کند.

نویسندگان محترم باید پیش از ارسال مقاله، فایل "راهنمای نگارش مقالات" را پس از دانلود، به دقت مطالعه و در مقاله خود پیاده نمایند. درصورت عدم تطابق نگارشی مقاله با این راهنما، مقاله برای داوری ارسال نمیگردد و جهت اصلاح برای نویسنده عودت میگردد. ضمنا تکمیل و ارسال فرم تعهدنامه اخلاقی و امضای آن توسط تمامی نویسندگان الزامی است.

نویسندگان گرامی لطفاً در ترتیب ورود اسامی نویسندگان در سایت مجله هنگام ارسال مقاله جدید دقت کافی را داشته باشید، پس از ثبت مقاله امکان تغییر در ترتیب یا افزودن سایر نویسندگان وجود ندارد. اسامی نویسندگان بر اساس فرم تعهدنامه ارسالی نویسندگان در مقاله درج می گردد، خواهشمند است در وارد کردن ترتیب و نویسنده مسئول در فرم تعهدنامه دقت شود.

 

دریافت راهنمای نگارش و پذیرش مقالات

دریافت فرم تعهدنامه اخلاقی

دریافت فرم تعارض منافع

  • تاکید می شود فایل اصلی مقاله بایستی بدون ذکر نام و مشخصات نویسندگان باشد و مشخصات کامل (فارسی و لاتین) نویسندگان و همچنین فرم تعهدنامه، به  صورت جداگانه و در بخش مربوطه ارسال شود.
  • لطفا فایل مقاله خود را با فرمت یا word 2003-2007 ارسال نمایید و از ارسال آن با نسخه ها یا فرمت های بالاتر خودداری نمایید.

سیاست داوری هم تراز

روند داوری در مجله زراعت و فناوری زعفران از نوع دوسرکور است که در آن داور برای نویسنده و نویسنده برای داور ناشناس هستند. مقالات دریافتی به وسیلۀ دو تا سه داور بررسی می­شود (داوران این مجله از مسلط­ترین و باسابقه ترین اساتید در زمینه تخصصی زعفران انتخاب می شوند.

اعلام هویت مؤلف یا مؤلفان

فهرست نویسندگان باید شامل اسامی همه کسانی باشد که در نوشتن مقاله همکاری قابل توجهی داشته­ اند.

فایل کپی رایت که شامل نامه‌ای است که نویسندگان با مضمون تعهد ارسال مقاله فقط به مجله زراعت و فناوری زعفران تهیه می‌کنند و با امضای کلیه مؤلفین با ترتیبی که قرار است چاپ شود، ارسال می‌نمایند. ترتیب اسامی و سمت نویسندگان در مقاله به همان صورتی که در فرم تعهد نامه توسط نویسندگان امضا می­شود درج خواهد شد (به مقالات بدون فرم تعهدنامه به هیچ عنوان ترتیب اثر داده نخواهد شد).

سرقت علمی و ادبی

سرقت علمی-ادبی یا دیگر اشکال نقض تعهدات نشر در انتشارات دانشگاه تربت حیدریه بسیار جدی گرفته می شود. از حقوق مؤلفین دفاع و ادعای سرقت علمی- ادبی یا سوء استفاده از مقالات منتشر شده در مجلات بررسی می شود. اگر مشخص شود که مقاله ­ای از آثار دیگر سرقت علمی کرده یا حاوی مطالب کپی رایت شخص ثالث است، بدون اینکه مجوز یا اطلاع رسانی کافی در این مورد داشته باشد و در مواردی که تألیف مقاله مورد اعتراض است، مجله زراعت و فناوری زعفران حق دارد دست به اقدامات لازم بزند، شامل: چاپ+اصلاح، حذف مقاله از مجله، مطرح کردن موضوع با ریس مؤسسه یا دانشگاه+ نویسنده، ممنوعیت نویسنده از انتشار در مجله و اقدامات قانونی مناسب.

ارسال مقاله

پیش از ارسال مقاله، مطمئن شوید که دستورالعمل­ های زیر را به دقت مطالعه کرده ­اید و از آنها پیروی کنید. مقاله­ هایی که در راستای این دستورالعمل ­ها نباشند، عودت می­ شوند.

الف) از لحاظ محتوا:

در جهت هدف­­ های نشریه باشد.

مقالات ارسال‌شده باید صرفا پژوهشی (Original article) باشند.

حاصل مطالعات، تجربه ­ها و پژوهش­­ های نویسندگان باشد.

قبلاً برای هیچ‌یک از نشریات داخلی و خارجی ارسال و یا در هیچ‌یک از آن­ها چاپ‌نشده باشد.

ب) از لحاظ شکل ظاهری:

 راهنمای نگارش و پذیرش مقالات رعایت شده باشد.

  به دلیل رعایت حقوق مولفین محترم، منابع ارجاع داده شده در مقالات این نشریه به طور کامل توسط دفتر نشریه، Bookmark  میگردد، لذا لازم است نویسندگان در ارجاع دهی مناسب و دقیق منابع دقت لازم را به عمل آورند.

برای داوری دوسرکور، نام کامل نویسنده/نویسندگان، وابستگی سازمانی و آدرس/شماره تلفن/ایمیل باید روی صفحه ای جداگانه ارائه شود. مقاله­هایی که تمامی ضوابطی را که در دستورالعمل ارائه مقاله آمده است، رعایت کرده باشند، برای سردبیر فرستاده می­شوند.

مقاله باید به زبان فارسی رایج در نشریات علمی و به نثر روان نوشته شده باشد. ضمناً نشریه در ویرایش مقالات پذیرفته‌شده آزاد است.

پیشنهاد می­­ شود چکیده انگلیسی مقاله قبل از ارسال، به وسیلۀ یک کارشناس متخصص ویرایش شود.

رعایت دستور خطّ فارسی فرهنگستان زبان و ادب فارسی الزامی است.

اگر مقاله بر اساس دستورالعمل این نشریه تنظیم نشده باشد، سردبیر نشریه مجاز است بدون بررسی داوران، مقاله را برای تنظیم مجدّد عودت دهد.

مقالات به صورت رایگان در دسترس عموم قرار داده خواهند شد.

نویسندگان محترم جهت اطلاع از نحوه ثبت نام و ارسال مقاله در سامانه "راهنمای سامانه" را دانلود نمایند.

ج) اطلاعات حق مولف و مالکیت فکری:

مقالات این نشریه تابع قانون دسترسی آزاد (Open Access) بوده و تمامی حقوق متعلق به مجله زراعت و فناوری زعفران دانشگاه تربت حیدریه می­ باشد.

مقالات به صورت رایگان در دسترس عموم قرار داده خواهند شد.

نشریه هیچ مسئولیتی را در قبال تأخیر انتشار مقاله که به دلیل عدم رعایت این راهنما ایجاد شود، بر عهده نخواهد گرفت.

نشریه هیچ‌گونه تعهّدی نسبت به چاپ یا استرداد مقالات دریافتی ندارد.

صحّت علمی مطالب مقاله بر عهدۀ نویسنده یا نویسندگان مقاله است و نشریه در این زمینه مسئولیتی ندارد.

در صورت درخواست سردبیر یا داوران نشریه، ارسال برخی از مدارک و مستندات مقاله مانند پرسشنامه، مجوّز، معرّفی­نامه و غیره ضروری است.

مقالات برگرفته از پایان نامه و رساله، می بایست با نام استاد راهنما ارائه شود.

استفاده از مقالات در صورت ارجاع صحیح و ذکر نام مجله علمی پژوهشی زراعت و فناوری زعفران بلامانع است.

این مجله تابع قانون کپی رایت CREATIVE COMMONS شماره CC-BY-NC است که به معنی استفاده آزاد غیر تجاری در صورت ارجاع به مطلب است.

مجله زراعت و فناوری زعفران برای چاپ مقالات از نویسندگان هیچ هزینه­ ای دریافت نمی‌کند.

استفاده از مقالات این مجله رایگان است و مقالات در دسترس عموم قرار داده خواهند شد.

حق کپی رایت نشریه

مجله زراعت و فناوری زعفران حق کپی رایت را برای نویسنده تضمین می­کند و در عین حال نویسنده حقوق انحصاری چاپ مقاله را به مجله زراعت و فناوری زعفران دانشگاه تربت حیدریه می­دهد.

نویسنده مقاله حق کپی و باز نشر و استفاده از مقاله خود را داراست. نویسنده مجاز به حفظ و انتشار محتویات مقاله خویش می‌باشد. همچنین نویسنده موظف است کلیه ضوابط مجله شامل رعایت حق نویسندگان همکار، ترتیب انتشار نام آنها، تکمیل فرم موافقت‌نامه چاپ و تعهد به اصیل بودن مقاله ارسالی را رعایت کند.

مسائل مربوط به نقض کپی رایت، سرقت علمی- ادبی و یا هرگونه تخلف دیگر در نشر بسیار جدی گرفته می شود. مجله زراعت و فناوری زعفران دانشگاه تربت حیدریه خود را موظف می داند از حقوق نویسندگان دفاع کند و همیشه هر گزارشی در مورد سرقت علمی ادبی یا استفاده نادرست از مقالاتی که در مجله چاپ شده اند را بررسی نماید.

اعلام تعارض منافع

این توضیحات باید در اخر مقاله، بعد از سپاسگزاری و قبل از منابع قرار گیرد. این بخش باید یک عنوان داشته باشد. لطفا در هنگام اعلام تعارض منافع توجه داشته باشید که اطلاعات، دقیق باشد و هر رابطه مالی میان نویسندگان مقاله و مؤسسات حمایت کننده را در بر گیرد. تعارض منافع را می توانید این گونه توضیح دهید. نویسندگان اعلام می کنند که هیچ نوع تعارض منافعی وجود ندارد.

 

 همچنین نویسندگان محترم میتوانند جهت اطلاع از نحوه ثبت نام و ارسال مقاله در سامانه "راهنمای سامانه" را دانلود نمایند.

دریافت راهنمای سامانه نشریه زراعت و فناوری زعفران: ثبت نام و ارسال مقاله